Otevřené Mistrovství České republiky 2021

Otevřené Mistrovství České republiky v HFT 2021 se konalo ve dnech 14.-15.8.2021 v rozsáhlém zámeckém parku v Cholticích. Mistrovství bylo organizováno asociací CAFTA z.s. (Czech Airgun Field Target Association) a zúčastnili se ho závodníci z pěti zemí (Česká republika, Německo, Polsko, Slovensko a Norsko).

Dvoudenní zápolení při teplotách převyšujících 30°C bylo náročné a spolu se záludnostmi, které připravili zkušení architekti jednotlivých tratí, vyžadovalo od závodníků maximální koncentraci.

První den startovali závodníci na trati Alfa a druhý na trati Bravo.

Obě tratě, byly koncipovány jako smíšené, kdy pasáž v otevřeném terénu plynule přešla do zalesněné části. Odhad vzdálenosti, který je klíčovým faktorem pro správný zásah cíle byl značně znesnadněn optickými klamy s prvky využití světla a stínu.

Zde stavitelům tratí (Ivo Peřina-trať Alfa a Jiří Žlab- trať Bravo) hrálo do karet slunečné počasí, kterého dokonale využili.

Jednotlivé soutěžní tratě byly osazeny 30-ti terči a nechyběly ani povinné polohy ve formátu 3x stoj a 3x klek bez opory. Závodníci na každé z tratí mohli získat 60 bodů, což činí maximální bodový zisk 120 bodů za oba soutěžní dny.

Air Chrony v akci

Všichni soutěžící museli v průběhu závodů absolvovat měření na balistickém chronografu Air Chrony MK3, aby jim byl zkontrolován výkon zbraně a dosahoval pravidly stanovených limitů. Air Chrony je již tradičním a respektovaným partnerem střeleckých soutěží po celém světě.

Vypsány byly kategorie Open, Springer, Ladies, Veteran, Junior a soutěž sportovních klubů, do kterých se započítávaly čtyři nejlepší výsledky z každého soutěžního dne.

MČR_2021_Choltice

Po sečtení výsledků bylo z důvodu rovnosti bodů v kategorii Veteran nutno rozhodnout rozstřelem o druhém a třetím místě. Zde rozhodla zkušenost Miroslava Trudiče (aktuálního Mistra světa v kategorii Veteran), který nedal soupeři šanci a obsadil druhé místo.

Dušan Mandát, Mistr ČR 2021

Celkového největšího bodového zisku 114 bodů za oba dny dosáhl Dušan Mandát a získal tak titul Mistra České republiky 2021.

Celkové výsledky napříč jednotlivými kategoriemi.